28 LUT 2020

HIT na 5!

We wtorkowy wieczór pierwszy HIT Maximus vs Rada Dzielnicy Ujeścisko Łostowice. Jak można było się spodziewać stanęły naprzeciw siebie bardzo mocne ekipy, które walczą o TOP 3 rozgrywek pod Balonem. Mecz nie zawiódł … piekielną siłę w ofensywie pokazywał od pierwszych minut Maximus za sprawą oczywiście Janusza Łazarskiego. Po 4 minutach Rada przegrywała już 0:2 i sytuacja podopiecznych Lachowskiego stawała się od początku meczu nie łatwa. Na szczęście Bentkowski zdobył kontakt w 7 minucie gry, ale Maximus odpowiedział ponownie w dziewiątej. Pod koniec pierwszej części gry kumulacja, Maximus dokłada kolejną bramkę, Rada nie chcę był dłużna i strzelał w 19 i 20, mamy 4:3 dla zawodników w zielonych koszulkach do przerwy (Maximus).

W drugiej odsłonie meczu tylu bramek już nie widzieliśmy, obydwie drużyny walczyły o każdy metr boiska, nikt przy takim wyniku nie chciał się odkryć. Rada starała się napędzać swoje akcje i to przyniosło owoce, w 29 minucie ponownie Bentkowski i mieliśmy 4:4 do końca meczu 11 minut. Remis choć wydawał się sprawiedliwym wynikiem żadnej z drużyn nie satysfakcjonował, 35 minuta gry Mikołaj Kot i mamy prowadzenie RD. Co stało się dalej, Maximus oczywiście nie chciał oddać wygranej, ostatnie słowo należało do „Owcy”, Łazarski ponownie strzela i doprowadza do remisu na dwie minuty przed końcem. Nic już w tym meczu się nie zmieniło remis, 5:5. Podział punktów to wynik chyba najbardziej sprawiedliwy w tym świetnym widowisku.

W drugim wtorkowym spotkaniu grad bramek. Wynik iście z handballu 20:15, Job Point po ciekawej walce pokonuje ambitnie walczący zespołu Macieja Banacha Pub Polskie Kino. Na strzelaniu i ofensywnej postawie ekipy z Ukrainy skorzystały obydwie drużyny. Oczywiście najbardziej skorzystała ekipa Berchula bowiem zdobyła komplet punktów oraz jej zawodnik Andrii Maksymiuk, który uwaga zdobył w tym meczu 12 bramek co pozwoliło objąć prowadzenie w klasyfikacji strzelców ligi. To nowy rekord ilości bramek w lidze pod balonem. Ciekawostka bramka padała w tym meczu średnio co 1 minutę 14 sekund … W szeregach Pub Polskie Kino najskuteczniejszy tego dnia był Maciej Derwich (6 bramek).