20 GRU 2019

Prestige gromi w debiucie, RD Ujeścisko z kompletem punktów!

Pierwszą, inauguracyjną kolejkę rozgrywek Ligi Pod Balonem mamy zakończoną. W sześciu meczach, zobaczyliśmy 4 wygrane i 2 remisy.

We wczorajszym meczu, który zapowiadał się interesująco, ponieważ mierzyły się ze sobą dwie ekipy o sporym potencjale sportowym zobaczyliśmy wiele bramek i pewną wygraną jednej z drużyn. Prestige ekipa Szymona Kamińskiego debiutowała w rozgrywkach Extraliga.pl i trzeba przyznać, ze ten debiut był bardzo udany.
Dobrze zorganizowana drużyna w białych trykotach od początku meczu forsowała defensywę rywala, ekipę Radosława Dobrowolskiego – Trochę Jo (z rozgrywek ligi szóstek). Już w 5 minucie gry dobre podanie Łukasza Grabarka wykorzystał Filip Leyk i było 1:0. Po 11 minutach nokaut 4:0 dla Prestige. Ekipa we fioletowych barwach próbowała przedzierać się przez pole karne rywala, ale te było szczelne. Piłka drogę do bramki znalazła w 15 minucie meczu, po rzucie rożnym Piotr Glazik strzela pierwszą bramkę dla fioletowych.  Na nic się to zdaję minutę później mamy już 5:1.
Druga część gry rozpoczyna się również od szybkiego strzelania przez ekipę Prestige. Dwukrotnie daje o sobie znać dobrze dysponowany Grabarek i mamy już 8:1, wcześniej strzelał jeszcze Tadej. W 25 minucie gry do ataku podrywa swój zespół sam kapitan Radosław Dobrowolski strzelając druga bramkę. Na nic się to jednak zdaje rywale grają swoje i strzelają. Najlepszego dnia w bramce nie ma również Tomasz Barzowski, który za często kapituluje. Od minuty 27 do ostatniego gwizdka arbitra festiwal strzelecki urządza sobie kapitan drużyny Szymon Kamiński strzelając w 13 minut 5 bramek.

Szybkie 3 punkty wpadają na konto Rady Dzielnicy Ujeścisko. Na mecz nie stawia się Jaguar, który jednak zapowiada, ze od nowego roku zagra swoje. Trzymamy za słowo.