Wybierz ligę

Aktualności

16 MAR 2021

Kto wytrzyma presję na finiszu rozgrywek?

Przed nami ostatnia 11. kolejka Extraliga.pl Trójmiasto, w której rozegrane zostanie pięć spotkań. Poznamy w tym czasie mistrza tegorocznych rozgrywek i tym samym drużynę, która będzie reprezentować Gdańsk na Pucharze Polski w Warszawie organizowanym przez SuperLiga6. Szanse na mistrzostwo mają dwie drużyny, które w ostatniej kolejce zagrają między sobą, a są to Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice i Maximusgdansk.pl. Przed podopiecznymi Piotra Lachowskiego nieco łatwiejsze zadanie, bo wystarczy im remis. Maximus bardzo skomplikował sobie sprawę oddając walkowera w pierwszym spotkaniu z Adrenalin, ale warto podkreślić, że od tamtej pory są niepokonani. Czy więc to oni są minimalnym faworytem tego pojedynku? W zeszłym sezonie Ligi pod Balonem w spotkaniu między tymi drużynami zobaczyliśmy remis 5:5, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że będzie to świetne widowisko. Dodatkowego smaczku dla tego pojedynku daje fakt, że Janusz Łazarski i Jarosław Moroz mają tyle samo strzelonych bramek w rozgrywkach i w tym meczu rozstrzygnie się również tytuł króla strzelców. My już nie możemy się doczekać.

Nie znany jest dla nas jeszcze skład całego podium. Bo to, że zobaczymy na nim Maximusa i Radę Dzielnicy jest pewne, ale która drużyna będzie im towarzyszyć może pozostać zagadką, aż do rozegrania zaległych spotkań. Największe szanse na podium ma ekipa Adrenalin, która w tej kolejce podejmie Jaguara Gdańsk. Są faworytami tego meczu i jeśli wygrają wszystkie mecze do końca to mogą nawet skończyć ligę na 2. miejscu. Jaguar na pewno tanio skóry nie sprzeda i będzie walczył, żeby zakończyć turniej przynajmniej na 9. lokacie.

Z pewnością dużym zaskoczeniem jest aktualna pozycja w tabeli, wicemistrza sezonu 2019/20 na trawie i aktualnego mistrza jesieni, czyli Autsa. Dla zawodników Błażeja Łukaszewskiego komplet punktów w dwóch ostatnich pojedynkach nie gwarantuję miejsca na podium i muszą liczyć na potknięcie Adrenalin. W tej kolejce zagrają z Go-Go Ziom, więc na papierze są faworytami. Ale drużyna Oleha Pozniaka jest bardzo nieprzewidywalna i na każdym swoim meczu dostarcza nam wiele emocji.

W tej kolejce o nawet 6 punktów będzie walczyć ekipa Łączy nas Gdańsk. Najpierw podejmą oni MFS Gdańsk, a następnie Go-Go Ziom. Jest to szansa dla drużyny Sapronova na przesunięcie się o nawet dwie lokaty i skończenie sezonu na 6. miejscu. Zadanie niełatwe, a forma zniżkowa. W ostatnim spotkaniu z Prestige zawodnicy w białych koszulkach nie pokazali się z najlepszej strony i wydaję się, że w przynajmniej jednym z tych spotkań wcale nie są faworytami do zwycięstwa.

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto