19 LUT 2021

Demolka w wykonaniu Rady Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice

Za nami 5. kolejka Extraliga.pl Trójmiasto pod Balonem. Liderem pozostaje Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice, która z kompletem zwycięstw wyprzedza Adrenalin o jeden punkt. W tym tygodniu doszło do czterech spotkań. W pierwszym meczu MFS Gdańsk podejmował FC Atmosfera. Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych MFS bardzo dobrze od pierwszego gwizdka radził się w tym pojedynku. Już w 8 minucie Rafał Lawrentif otworzył wynik spotkania, a niespełna dwie minuty później podwyższył na 2:0. Zagubiona Atmosfera miała duży problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Jeszcze przed przerwą Atmosfera złapała kontakt za sprawą Jakuba Kwiecińskiego i na chwile odpoczynku schodzili przegrywając 1:2. Gdy znowu wszyscy przypuszczali, że to Atmosfera rusza do ataku i wyjdzie na prowadzenie, to po raz kolejny MFS zaskoczył. Po kontratakach dwa szybkie gole zdobył Dębski i zawodnicy Macieja Bartoszewicza wygrywali już 4:1, a wizja pierwszych punktów w tym sezonie stawała się coraz bardziej realna. Jednak Atmosfera nie powiedziała tego dnia ostatniego słowa i głównie dzięki zawodnikom wpuszczonym z ławki rezerwowych potrafiła się podnieść. Dwa gole strzelił niezawodny Mateusz Mazurek, kolejne dwa dołożył Kwieciński i jednego Lejza. Pozwoliło to w ostatecznym rozrachunku wygrać Atmosferze 7:5 i wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli.

W drugim spotkaniu Prestige podejmował AP Korona Gdańsk. Pierwsza cześć gry była zdecydowanie pod dyktando Korony. Wynik spotkania już w 1 minucie otworzył Artur Adamczyk (AP Korona), a w 11 minucie podwyższył Kaszuba. Jeszcze przed przerwą gola kontaktowego zdobył Białowąs i tak jak w pierwszym spotkaniu tego dnia na krótką przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:2. Po przerwie lepiej zaczął wyglądać Prestige, który szybko wyszedł na prowadzenie 3:2 po golach Galanka i Kamińskiego. Następnie drugi oddech w tym meczu złapała Korona, która przyśpieszyła tempo strzelając trzy bramki i na 8 minut przed końcem spotkania wygrywali 5:3. Wtedy Prestige zdecydował się zmienić bramkarza i między słupkami ustawić zawodnika ofensywnie usposobionego. Ta taktyka zdecydowanie poskutkowała, ponieważ zamknęli przeciwnika na własnej połowie i udało im się strzelić dwa gole za sprawą Mateusza Sawickiego. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem mieli co najmniej trzy bardzo dobre sytuacje na strzelenie gola, ale fenomenalne interwencję Mikołaja Paździora uratowały remis dla Korony.

W trzecim spotkaniu Adrenalin podejmowało Łączy nas Gdańsk. W tym spotkaniu faworytem była ekipa Vitalija Shvetsa, która od pierwszych minut starała się narzucić swój styl gry. Ale wynik spotkania otworzyli ich rywale, a konkretniej niezawodny Ivan Niaiko. Mimo szybkie utraty gola, Adrenalin konsekwentnie grało swoje co poskutkowało wyrównaniem w 10 minucie przez Zabelina. Jeszcze przed przerwą bramki dołożyli Ostapchuk oraz Savchenko i na chwile oddechu schodziliśmy z wynikiem 3:1 dla Adrenalin. Po przerwie gra wyglądała niemal identycznie, ale Łączy nas Gdańsk biło głową w mur. Wszystkie ich strzały zza pola karnego były skutecznie blokowane przez obrońców. W tym czasie Adrenalin podwyższało swoją przewagę, ponownie gola zdobył Ostapchuk i tym razem na listę strzelców wpisał się Nikolenko. W końcówce Łączy nas Gdańsk strzeliło jeszcze dwa gole w tym jeden z połowy boiska przez bramkarza, ale to Adrenalin dopisuję sobie trzy punkty i wskakuję na drugie miejsce w tabeli.

W ostatnim mieczu 5. kolejki gier lider Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice podejmował Jaguara Gdańsk. Zawodnicy Rady Dzielnicy bardzo licznie stawili się na obiekcie, dysponując dwoma pełnymi składami i z pewnością byli dodatkowo zmotywowani obecnością kierownika drużyna Piotra Lachowskiego, który kilka poprzednich spotkań musiał opuścić. Od pierwszych minut widać było rozstrzał w umiejętnościach obu drużyn, ale na pewno nie można było odebrać Jaguarowi zaangażowania i nieustępliwości przez całe spotkanie. Niestety nie udało im się zdobyć honorowego gola, a popis zawodników Rady trwał przez całe spotkanie. Po 6 goli zdobyli Moroz i Boroń, trzy trafienia od Sobisza, dwa od Wrzaska i Bentkowskiego, jedno od Woynarowskiego i Kubinowskiego. Razem 21 do zera, demolka w wykonaniu Rady Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice.